Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?
Regulamin

Regulamin korzystania z serwisu drewnianedodatki.pl

Spis treści:

 1. Dane firmy
 2. Dane kontaktowe
 3. Postanowienia ogólne
 4. Czas realizacji zamówienia
 5. Płatności
 6. Wysyłka
 7. Odbiór osobisty
 8. Koszty przesyłek
 9. Zwroty
 10. Ochrona danych osobowych
 11. Spory
 12. Inne zagadnienia
 13. Postanowienia przejściowe i końcowe

1. Dane firmy

Sklep internetowy, działający pod adresem www.drewnianedodatki.pl, prowadzony jest przez firmę:

ELPRAM Michał Życziński
58-560 Wojcieszyce

Porzeczkowa 1
NIP 554-268-43-51
REGON 341485306
Rachunek bankowy: mBank: 18 1140 2004 0000 3102 7488 7320

2. Dane kontaktowe

Agata Życzińska tel. 600-349-476
Michał Życziński tel. 791-277-581
kontakt@drewnianedodatki.pl

3. Postanowienia Ogólne

 1. Niniejszy Regulamin jest integralną częścią umowy sprzedaży produktów oferowanych przez Elpram Michał Życziński z siedzibą w Wojcieszycach, Porzeczkowa 1, posługującą się numerem NIP 554-268-43-51 i REGON 341485306.
 2. Sprzedaż odbywa się za pośrednictwem Internetu, pomiędzy składającym zamówienie w sklepie internetowym zwanym dalej Kupującym, a Elpram Michał Życziński z siedzibą w Wojcieszycach, zwanym dalej Sprzedawcą.
 3. Kupującym może być każda osoba fizyczna, prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, posiadająca aktywne konto klienta w sklepie internetowym
 4. Każdy Kupujący dokonujący zakupu przedmiotów oferowanych za pośrednictwem strony internetowej jest obowiązany zapoznać się z regulaminem.
 5. W zakresie usług świadczonych drogą elektroniczną niniejszy regulamin jest regulaminem, o którym mowa w art. 8 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. 2002, nr 144, poz. 1204 ze zm.).

4. Czas realizacji zamówienia

 1. Wszystkie produkty, które Państwo u nas zamawiają, wykonujemy w momencie zaksięgowania pieniędzy na naszym koncie.
 2. Czas produkcji wszystkich wyrobów znajdujących się w naszym sklepie wynosi ok. 7dni roboczych.
 3. Czas ten może ulec wydłużeniu jedynie w uzasadnionych przypadkach (np. w przypadku dużej ilości zamówionych produktów lub w czasie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia), o czym zawsze informujemy z wyprzedzeniem. Chcąc mieć pewność co do terminu realizacji, prosimy o kontakt przed złożeniem zamówienia. Czas produkcji liczony jest od podania przez kupującego wszystkich informacji dotyczących zamawianego produktu.
 4. Jeżeli zaksięgowanie przelewu nastąpi po godzinie 13:00, realizacja zamówienia liczona będzie od następnego dnia roboczego.
 5. Zastrzegamy sobie prawo do wydłużenia czasu realizacji zamówienia w przypadku zdarzeń losowych takich jak usterki frezarki lub innych maszyn stolarskich uniemożliwiających wytworzenia wyrobu, braku surowca, choroby pracownika. Zobowiązujemy się wówczas do niezwłocznego skontaktowania się z kupującym, aby wspólnie ustalić sposób rozwiązania zaistniałej sytuacji.
 6. W przypadku wątpliwości co do autentyczności transakcji zastrzegamy sobie prawo do weryfikacji kupującego oraz samego zamówienia. Zastrzegamy sobie także prawo do anulowania transakcji w przypadku, kiedy klient posiada roszczenia niezgodne z przepisami i Regulaminem dokonywania zakupów.
 7. W przypadku braku otrzymania zapłaty za przedmiot (dotyczy transakcji płatnych z góry), lub braku kontaktu z klientem odnośnie danych do personalizacji, transakcja zostaje anulowana po 7 dniach od zakupu.

5. Płatności

Możliwe formy płatności:

 1. Płatność za pomocą dotpay.pl,
 2. PayPal,
 3. Płatność za pomocą przelewu tradycyjnego na podany przez nas rachunek bankowy firmy (w tytule wpisać należy numer zamówienia),
 4. Płatność gotówką przy odbiorze osobistym, po wcześniejszym kontakcie.

6. Wysyłka

 1. Dostarczanie produktów kupującym odbywa się za pośrednictwem firm przewozowych: Poczty Polskiej, firmy kurierskiej DPD oraz Paczkomatów Inpost. Na każdą z przesyłek otrzymujemy potwierdzenia nadania. Status przesyłki można śledzić na stronach firm przewozowych. Przesyłki pocztowe, kurierskie oraz przesyłki nadawane za pośrednictwem Paczkomatów Inpost dostarczane są zgodnie z regulaminami wymienionych firm realizujących przewóz. Orientacyjny czas realizacji:
  1. Paczka48: 2 dni robocze.
  2. Paczka24: 1 dzień roboczy.
  3. Przesyłka kurierska: 1-2 dni robocze.
  4. Paczkomat Inpost: 2-3 dni robocze.
 2. Prosimy o rozważny wybór sposobu wysyłki, zwłaszcza jeżeli zależy Państwu na szybkim doręczeniu towaru.
 3. Zdarzają się przypadki, kiedy listonosz nie pozostawia awiza, a przesyłka czeka na odebranie w placówce pocztowej. Zgodnie z regulaminem Poczty Polskiej listonosz, jeżeli nie zastanie odbiorcy, może również wrzucić przesyłkę listową do skrzynki na listy (jeżeli się zmieści). Taka przesyłka jest uznawana przez Pocztę jako doręczona. Prosimy więc o sprawdzanie skrzynek pocztowych.
 4. Nie ponosimy odpowiedzialności za nieterminowe doręczenie przesyłki przez przewoźników. Reklamację dotyczącą zaginięcia przesyłki składamy po 14 dniach od daty nadania.
 5. W przypadku stwierdzenia zaginięcia przesyłki prosimy o niezwłoczne powiadomienie nas o takim incydencie. Reagujemy natychmiastowo na zgłoszenia klientów i pomagamy ustalić, gdzie znajduje się zamówiony towar.
 6. Wszystkie wyroby wysyłamy zabezpieczone folią bąbelkową w pudełkach lub w kopertach, co maksymalnie zabezpiecza towar na czas wysyłki.
 7. W przypadku stwierdzenia, że: opakowanie jest naruszone lub towar jest uszkodzony. Klient zobowiązany jest odmówić odbioru przesyłki, spisać protokół w obecności kuriera i jak najszybciej skontaktować się z Drewnianedodatki.pl za pośrednictwem jednego z wyżej wymienionych sposobów komunikacji (telefon, e-mail) pod rygorem uznania, że towar został dostarczony Klientowi w stanie zgodnym z umową.

7. Odbiór osobisty

 1. Nasza firma nie prowadzi sklepu stacjonarnego, ale dajemy Państwu możliwość odbioru osobistego zamówionych wyrobów w siedzibie naszej firmy.
 2. Odbiór osobisty jest możliwy dopiero po potwierdzeniu telefonicznym bądź po powiadomieniu e-mailowym, że zamówienie jest w pełni skompletowane i gotowe do odbioru.

8. Koszty przesyłek

 1. Przesyłka listowa polecona ekonomiczna/Paczka pocztowa ekonomiczna – koszt 10zł bez względu na ilość zakupionych przedmiotów. Wysyłka w kopercie bąbelkowej/kartonie.
 2. Przesyłka listowa polecona priorytetowa/Paczka pocztowa priorytetowa – koszt 12zł bez względu na ilość zakupionych przedmiotów. Wysyłka w kopercie bąbelkowej/kartonie.
 3. Przesyłka kurierska DPD – koszt zawsze 15 zł bez względu na ilość zakupionych przedmiotów. Wysyłka w specjalnej kurierskiej torbie, folii bąbelkowej lub pudelku kartonowym o wymiarach ustalonych przez Przewoźnika, dopasowanych do wielkości zakupionych wyrobów. Wszystkie przesyłki kurierskie są ubezpieczone przed uszkodzeniem lub zaginięciem.
 4. W przypadku zwrotu do naszej siedziby przesyłki spowodowanego nie odebraniem zamówionego towaru, istnieje możliwość ponownego wysłania towaru. Koszt kolejnej wysyłki ponosi zamawiający.

9. Zwroty

 1. Zgodnie z Ustawą z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów (Dz. U. Nr 22, poz. 271 z późn. zm.), każdy Klient ma prawo do odstąpienia od umowy kupna sprzedaży zawartej na odległość, bez podania przyczyny, w przeciągu 14 dni od daty otrzymania towaru. Punkt ten nie dotyczy tych przypadków, w których produkt został dostosowany według wytycznych określonych przez Klienta w Zamówieniu.
 2. Reklamacje przyjmujemy tylko w przypadku podania konkretnej przyczyny zaistniałej sytuacji.
 3. Zwrot towaru możliwy jest wyłącznie w przypadku nienaruszonego stanu zakupionego przedmiotu.
 4. Kupujący zobowiązany jest do dołączenia do zwracanego towaru dokumentu odstąpienia od umowy w formie pisemnej (listem pocztowym bądź e-mailem), podając dane osobowe, adres, datę zakupu, kod produktu, nr rachunku bankowego, na który sprzedawca ma zwrócić pieniądze.
 5. Sprzedający ma 14 dni na zwrot pieniędzy.
 6. Niniejsze uprawnienia i obowiązki przysługują wyłącznie Kupującemu dokonującemu zakupu produktów w sklepie internetowym (umowa zawarta na odległość).
 7. W przypadku złożenia zamówienia przez Kupującego drogą telefoniczną lub internetową z opcją odbioru osobistego w punkcie sprzedaży Sprzedawcy, umowa z Kupującym zawierana jest w siedzibie Sprzedawcy. Kupującemu z uwagi na tryb jej zawarcia (realizacja zamówienia i wydanie towaru w siedzibie Sprzedawcy) nie przysługuje uprawnienie do zwrotu towaru w ciągu dziesięciu dni od zakupu bez podania przyczyny.

10. Ochrona danych osobowych

 1. Dane osobowe przekazywane przez Kupującego są przetwarzane przez Elpram Michał Życziński z siedzibą z siedzibą w Wojcieszycach, ul. Porzeczkowa 1
 2. Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w celu realizacji umowy.
 3. Kupujący ma prawo wglądu do swoich danych, żądania ich korekty lub uzupełnienia oraz ich usunięcia.
 4. Sprzedawca zobowiązuje się do ochrony danych osobowych Kupującego zgodnie z przepisami ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz. U. 2002, nr 101, poz. 926 ze zm.)

11. Spory

 1. Rozstrzyganie ewentualnych sporów powstałych pomiędzy Sprzedawcą a Kupującym, który jest konsumentem zostaje poddane sądom właściwym zgodnie z postanowieniami właściwych przepisów Kodeksu postępowania cywilnego.
 2. Rozstrzyganie ewentualnych sporów powstałych pomiędzy Sprzedawcą a Kupującym, który jest przedsiębiorcą zostaje poddane sądowi właściwemu ze względu na siedzibę Sprzedawcy.

12. Inne zagadnienia

 1. Nie odpowiadamy za literówki, błędy ortograficzne lub merytoryczne w tekstach nadesłanych przez Klienta do wygrawerowania.
 2. Zastrzegamy sobie prawo do odmowy wygrawerowania zbyt dużej ilości tekstu bądź grafiki.
 3. Ze względu na unikatowy charakter każdego kawałka drewna, nie jest możliwe uzyskanie dwóch identycznych przedmiotów. Zastrzegamy więc, że mogę pojawić się nieznaczne różnice kolorystyczne/kształtu z tym, co jest przedstawione na zdjęciach ofertowych produktów.
 4. Dokładamy wszelkich starań do tego, by nasze opisy produktów były rzetelne i zachęcające. Samodzielnie robione zdjęcia ukazują rzeczywiste produkty, bez komputerowego obrabiania i udoskonalania. Będziemy wdzięczni za uszanowanie naszej pracy i - w myśl prawa autorskiego – nie kopiowanie fotografii oraz tekstów na własne potrzeby.
 5. Jako płatnik VAT wystawiamy faktury. Jeżeli kupujący chce otrzymać fakturę, powinien nas poinformować o tym podczas dokonywania zakupu (zanim wyślemy towar), wówczas faktura zostanie dołączona do zakupionych przedmiotów.
 6. Klient dokonujący zakupu oferowanych produktów akceptuje wystawianie i przesyłanie przez Sprzedawcę faktur w formie elektronicznej, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 14 lipca 2005r. w sprawie wystawiania oraz przesyłania faktur w formie elektronicznej, a także przechowywania oraz udostępniania organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej tych faktur (Dz. U. 2005, nr 133, poz. 1119).30.
 7. Wszystkie ceny podane w sklepie internetowym drewianedodatki.pl są cenami brutto.
 8. Jeśli nie zaznaczycie Państwo inaczej przy złożeniu zamówienia, zastrzegamy sobie prawo do wykorzystywania przysłanych do nas przez Państwa tekstów, grafik oraz zdjęć w celach marketingowych. Materiały te nie będą przez nas przekazywane innym firmom ani osobom fizycznym.
 9. Dokonanie zakupu w sklepie internetowym drewnianedodatki.pl jest równoznaczne z akceptacją naszego regulaminu i treści w nim zawartych.

13. Postanowienia przejściowe i końcowe

 1. Umowa sprzedaży towarów może być zawarta tylko i wyłącznie w języku polskim. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie mają zastosowanie przepisy obowiązującego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej prawa, a w szczególności Kodeksu cywilnego, przepisy ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. 2002, nr 144, poz. 1204 ze zm.) oraz ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie praw konsumentów oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. 2000, nr 22, poz. 271 ze zm.).
 2. Aktualny Regulamin jest publikowany na stronie internetowej www.drewnianedodatki.pl oraz dostarczany nieodpłatnie Kupującemu (drogą elektroniczną) na każde jego żądanie, oraz na minimum 14 dni przed wejściem w życie jest rozsyłany do zarejestrowanych klientów sklepu.
 3. Regulamin wchodzi w życie z dniem opublikowania
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl